F.Fatih Hambarlı

F.Fatih Hambarlı

Hakkımda

1976 yılında İstanbul'da doğdu. 1998'de Macintosh ile tanışması hayatında bir dönüm noktasıydı. Lise yıllarından beri süre gelen tasarım tutkusu Macintosh aşkıyla birleşince kendini önde gelen yayın evlerinde çalışır buldu. Mesleki deneyimi masaüstü yayıncılık, fotoğraf çekme, işleme üzrine olsa da web tasarımı, internet yayıncılık, müzik, video, ses işleme ve kurgulama, 3D ve Cinema 4D modelleme konularınada yoğun ilgi duymaktayım.

Yemek fotoğrafçısı ve stilisti
1999 yılında başlayan yemek tarifleri merakım, ev mutfağında bunların uygulamasını yaparak arkadaşlarıma ve çevremdekilere lezzetli tatlar sunarak mutfağa ilk adım attığımı söyleyebilirim. Grafik tasarımcı olduğum için mesleğimin olmazsa olmazı fotoğrafçılıkla uğraştığımdan yemek ile fotoğrafçılığı nasıl buluştururum düşüncesiyle yemek fotoğrafçılığına atılmış oldum. 21 yıldır sektörün içindeyim. Yemek fotoğrafçılığı ve stilisti olarak fotoğraflar çekmekteyim. Yemek üzerine içerikler üretmekteyim. Kedime has özel tariflerimin ve araştırarak hazırladığım bir yemek kitabım var. Hala hazırlık aşamasında. Yemek fotoğrafçılığına meraklılarına “Temel Yemek Fotoğrafçılığı” eğitimleri de vermekteyim.

GLOBAL ENSTİTÜ: Madem bu işe girdik o zaman hakkınıda vermek lazım. Mutfaktaki eksik yönlerimi tamamlamak için Global Enstitü'den "Aşçılık" eğitimi aldım.

Sultan Ahmet Matbaa Meslek Lisesi / Grafik Tasarım Bölümü Mezunuyum.

Eğitimler/Sertifikalar
- Google dijital atölye / Dijital pazarlamanın temelleri.
- Sosyal medya uzmanlık eğitimi sertifikası.
- E-Ticaret uzmanlık eğitim sertifikası.
- Yemek Fotoğrafçılığı sertifikası (Studio Cucina - Mehmet Ateş)
- Global Enstitü - Temel Aşçılık sertifikası.
- Net-Bim bilgisayar işletmenliği sertifikası.
- Opak ve Macworld’ün baskı öncesi renk bilgisi semineri.
- Sezginkurmuş danışmanlık (Kaliteli müşteri hizmeti semineri)