Ali Hikmet Yavuz

Ali Hikmet Yavuz

Hakkımda

1971 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokulu Şişli 19 Mayıs İlkokulu'nda (şimdi yıkılıp yenisi yapılıyor, adı ne belli değil henüz) okudum. Orta ve liseyi Samsun Anadolu'da başlayıp Kadıköy Anadolu Lisesi'nde bitirdim. Yüksek öğrenimimi de Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladım. Kısa bir Halkla İlişkiler Master'ı denemem oldu ama iş ağır basıt. İlk profesyonel işim o zamanki adıyla Pars/McCann-Erickson'du. 1996'da girdiğim McCann'den 2001 krizinin ardından ayrılmak zorunda kaldım. 1994- 1998 arası aynı zamanda Roxy'de de barmenlik yaptığım rivayet edilir. Ki doğrudur:) Neyse efenim, o yıllardan bu yana çeşitli network ve lokal ajanslarda metin yazarlığı, grup headlik, kreatif direktörlük yaptım. Bunları linkedin'ime bakıp görebilirsiniz. Son yaptığım işler de var orada. (Beğenirseniz like atmaktan çekinmeyin:) Son 4 yıldır da çeşitli ajanslara yarı zamanlı ve freelance olarak kreatif ve stratejik danışmanlık hizmeti vermekteyim. Bunun yanı sıra metin yazamaya da tabii ki devam ediyorum. Zira bizim işte yazarsan yazacaksın, yoksa körelirsin:) Bugüne kadar hizmet verdiğim markalara gelince. Saymakla bitmez ama önemlilerini sayayım: Coca-Cola, Türk Hava Yolları, Gillette, Audi, Ford, Durex, Algida, Volvo, P&G, Unilever, Eti, Mercedes Kamyon ve Ticari Araçlar, Koçbank (artık yok böyle bi banka, ben de eskidim galiba:), Yapı Kredi, Hyundai, Finansbank, BP, Vestel, Sinpaş, Fiat, Turkcell, Socar, Sompo Sigorta, Derby Samurai, Yataş, Divanev, Kiğılı, Aras Kargo, Korkmaz... Dedim ya saymakla bitmez diye. Kısaca böyle:) Sevgiler, selamlar reklamcı arkadaşlar...

 


  • İlham Aldığım Kişiler
  • Ödüllerim

Bütün iyi reklamcılardan ilham alırım. Ama Seyhan Erözçelik'in yeri ayrı... Buradan özlemle anıyorum kendisini. İyi ki tanımışım, iyi ki abim olmuş, iyi ki beni reklamcılıkla tanıştırmış.

Hepsini tek tek saymayalım. Çok klasik olacak ama çalıştığım ajanslardaki ekiplerie birlikte yaptığımız işlerle Kristal Elma, Kırmızı, Epica, Golden Drum ve Cannes Lions gibi yurt içi ve yurt dışı yarışmalardan önemli ödüller aldık. Hepsine buradan teşekkürü bir borç bilirim:)

Yaz yoksa körelirsin.