Kürşat Gülrenk

Kürşat Gülrenk

Hakkımda

1982 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Üniversite öğrenimi ise ilk olarak Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları bölümünde, daha sonra ise Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2015 yılında Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. GÖRSEL İLETİŞİMDE BİLGİ MİMARLIĞI VE İNFOGRAFİK TASARIMLAR alanında yüksek lisans tezi bulunmaktadır. Son olarak Atatürk Üniversitesi Reklamcılık bölümünde ikinci lisans eğitimine devam etmektedir.

Reklam ajansları ve organizasyon firmalarında 7 yıl boyunca sanat, tasarım, görsel iletişim ve tanıtım gibi alanlarda profesyonel tecrübeler edindi. Türkiye’nin birçok ilinde yüzlerce kültür-sanat organizasyonları, halkla ilişkiler, kurumsal reklam ve tanıtım kampanyaları, interaktif medya ayrıca üst düzey protokol açılış organizasyonları ve önemli projelerinin lansmanlarını hazırladı ve yönetti. 2013-2018 yılları arasında İstanbul Adliyesi’nde reklam, tasarım ve güzel sanatlar alanlarında adli bilirkişilik görevi yaptı. 

2009 yılından itibaren İstanbul’da bir kamu kuruluşunda ilk olarak Kültür ve Sanat Şefi daha sonra terfi ederek 10 yıl boyunca Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak  görev yaptı. 

Şu anda ise bilgi ve birikimleri doğrultusunda iletişim, kültür ve sanat alanlarında çalışmalarını yürütmektedir...