Meriç Yazgın

Meriç Yazgın

Hakkımda

1995 senesinde İstanbul’da doğdum. Bornova Anadolu Lisesi’nden sonra 2018 senesinde Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldum.

Bir yandan üniversite eğitimimi tamamlarken bir yandan da Form&Seek markasının kurucusu ve ürün tasarımcısı Bilge Nur Saltık ile birlikte çalışmaya başladım. Form&Seek stüdyosunda ürün tasarımı, marka kimliği, sosyal medya yönetimi gibi çeşitli alanlarda çalıştım. London Design Festival, Stockholm Furniture Fair ve Milan Design Week gibi global etkinliklerde tasarımcı olarak yer aldım.

Eş zamanlı olarak Türkiye’de tasarım yazarlığının önünü açmak ve genç tasarımcıların işlerini duyurmak amacıyla kurulan Tasarlayanlar isimli online dergide editörlük yaptım.
Tasarım disiplininin ürün tasarlamaktan içerik üretimine, editörlükten fotoğrafçılığa uzanan geniş bir yelpazesi olduğunu düşünüyorum. Kendimi içerik üretmeye yakın hissettiğim için reklamcılık sektöründe çalışmaya başladım. Tasarım geçmişimin bana görsel ve yazınsal açıdan yardımcı olduğunu düşünüyorum. 

Garanti BBVA, General Electric, Dräger Türkiye gibi markalarla çalışma imkanım oldu.

Halen Creatuce Reklam Ajansı’nda sosyal medya yöneticiliği yapıyorum.