Murat Koçuk

Murat Koçuk

Hakkımda

İş hayatına 2001 yılında Ulus Holding A.Ş.’de telekomünikasyon alanında başladı. Türkiye’nin ilk GSM projelerinden biri olan Alo Club’da resimli mesaj - melodi servisinin kurulmasında ve tüm IT yapılandırma süreçlerinde yer aldı. Ardından sırasıyla Türkiye Ekonomi Bankası, Turkcell & Superonline’da bir çok dijital proje üretiminde, yönetiminde ve yapımında aktif olarak rol aldı. 2006 yılında iş zekası geliştirme ve yönetimi alanında Crimson Danışmanlık şirketini kurarak birçok markaya ve kuruma danışmanlık hizmeti sundu. Aynı süre zarfında Simurg Yatırım A.Ş.’nin CIO (Chief Information Officer) görevini yürüttü. 2013 yılında Tazefikir İletişim A.Ş.’de dijital ve teknolojiden sorumlu İnovasyon Direktörü olarak göreve başladı. 2018’den 2023'e kadar İnovasyon Sorumlu Ajans Başkan Yarımdıcı olarak Tazefikir Group bünyesinde çalıştı. Altın Örümcek, Felis, Social Media Awards kazanmış bir çok ödüllü projesi bulunmaktadır.

Bugüne kadar Turkcell, Superonline, TEB, Anadolubank, AvivaSA, Opet, Tüpraş, Hedef Filo, Başak Groupama, Ford, 3M, Cigna Finans, Novartis, Bayer, Roche gibi farklı sektörlerden bir çok markaya hizmet vermiştir.

18 yılı aşkın süredir sektörde bulunuyor ve yeni teknolojilere olan ilgisi ile öne çıkıyor. Teknoloji, pazarlama ve yönetim modellerinin ortak bir noktada kesiştiğine inanıyor. Bu doğrultuda da söz konusu üç uzmanlık alanında çalışmalarını sürdürüyor.