Murat Kümüştekin

Murat Kümüştekin

Hakkımda

1975 yılında Hollanda’da doğan Murat Kümüştekin, ailenin “çocuklar eğitimlerini kendi vatanlarında, ülkelerinin bayrağı altında, kendi dillerinde görmeli” kararı üzerine 1984 yılından Manisa’ya döndü.
Murat Kümüştekin küçük yaşlarda kuyumculuk ile başlayan çalışma yaşamında reklamcılıktan demir çeliğe kadar uzanan çeşitli tecrübeler edindi. İş yaşamının dışında sosyal yaşamını da canlı tutan Kümüştekin, Manisa Belediyespor Yönetim Kurulu üyeliği, Manisaspor Yönetim Kurulu üyeliği, Manisa Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği, Manisa Girişimciler Derneği kurucu başkanlığı, Manisa Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Manisa Emniyet Müdürlüğü Polis Gücü Yönetim Kurulu üyeliği ve TOBB Manisa İl Girişimciler Kurulu üyeliği, BESOT A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görev ve sorumluluklarda bulundu. Murat Kümüştekin, gerçekleştirdiği yurtdışı ziyaretlerinde Manisa Girişimciler Derneği ile Manisa ili adına önemli ticari anlaşmalara imza attı ve bu sayede yurtdışından gelen ihracatçılar Manisalı işadamlarıyla buluşma fırsatı buldu.
Çocukluğundan beri ailesi tarafından aşılanan vatan sevgisiyle ve bu sevginin verdiği heyecanla siyasetin içinde yer almaya özen gösteren Kümüştekin, 2009 yerel seçimlerinde Manisa Belediye Başkanı Adayı Cengiz Ergün’ün danışmanlığını yaptı ve kazanılan tarihi başarıya var gücüyle katkı sundu. Aynı başarıyı, vizyonlu bir ekiple birlikte 2014 yerel seçimlerinde de tekrarlayan Kümüştekin, sonraki yıllarda gerçekleşen genel seçimlerde de ülkenin çeşitli bölgelerinde aday olan milletvekili adaylarına desteklerini sürdürdü.
Reklam sektöründeki gelişmeleri yakından takip eden Kümüştekin, 2020 yılında Cityonline Bilişim A.Ş. Kurucu ortağı oldu. Cityonline 2021 yılında İZBAN A.Ş. Selçuk - Aliağa Banliyö Hattı reklam alanları ihalesini aldı. Türkiye'de en uzun şehiriçi Banliyö hattına tamamı dijital ekranlar ile reklam sektöründe bir ilke imza attı.
Üç erkek çocuktan en büyüğü olan Kümüştekin, Evli ve bir erkek çocuk babasıdır. Manisa’ya ilkleri yaşatan bir ailenin mensubu olarak 1993 yılından beri içinde bulunduğuiş dünyasına MEK Ajans ve Cityonline A.Ş. ile hizmet vermeye devam ediyor.