Murat Şam

Murat Şam

Hakkımda

Murat Şam

1972 İstanbul doğumlu olan Murat Şam, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.

1989 yılında Ajans Ultra ile başlayan kariyerine reklam sanat yönetmeni ve kreatif direktör olarak devam etti. Birçok ulusal ve uluslararası markanın kampanyalarını yönetti.

Sektörde uzun süre çalıştıktan sonra Fabrika Reklam Ajansı'na ortak olarak katıldı. Birkaç yıl içinde de kendi ajansını kurarak "bir." markasıyla hizmet vermeye başladı.

Üniversite davetleriyle çeşitli festival, seminer, konferans ve panellerde konuşmacı olarak yer aldı. Medipol Üniversitesi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir.

2014-2016 ve 2016-2018 tarihlerinde üst üste iki dönem Reklam Yaratıcıları Derneği (RYD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Halen, TOBB Kreatif Endüstriler Meclis Üyesi, Yaratcı Endüstriler Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri, Reklam Yaratıcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri görevlerini de sürdürmektedir. 


  • Reklam Dünyasındaki Unutulmaz Anım

Dpid ve Ryd ortaklığında yapmayı planladığımız "Yaratıcı Etkinlik" projesinde, moderatör olarak bizimle çalışacak olan sevgili Atilla Aksoy ile birlikte geçirdiğimiz zamanlar ve kısa süre sonra gelen vefat haberi, hüzünlü de olsa aklımdan çıkmayan bir hatıradır. Nur içinde yat Atilla Ağabey.