Osman Kurt

Osman Kurt

Hakkımda

Osman Kurt, Galatasaray Lisesi sonrası Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Ardından Fransız Dışişleri Bakanlığı Başarı Bursu (Bourse d’Eiffel) kazanarak Université de Nice Sophia Antipolis (Fransa)'da Pazarlama ve Strateji yüksek lisansını tamamladı. Bloomberg Businessweek Türkiye'de beş buçuk yıl ekonomi muhabiri olarak çalıştıktan sonra Türk Telekom'da Internet Teknolojileri Uzmanı, BCM Ajans’ta dijital iletişim ve medya ilişkileri koordinatörü ve IMAGE Halkla İlişkiler medya direktörü olarak görev yaptı.

Şimdi ise 83 ülkede 132 ofisle hizmet veren küresel ajans Ogilvy İstanbul’da kıdemli medya direktörü olarak çalışıyor. Şimdiye kadar Ford, Pirelli, Prometeon, DHL Express, 3M, Temsa, Banvit, YOTEL, Unico Sigorta, Vavacars, Make A isk Türkiye, Borusan Holding gibi şirketlerin yanı sıra Estonya Cumhuriyeti e-oturum programı ve Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Bakanlığı gibi devlet kurumlarına destek verdi.  

Osman Kurt, yıllık 1,5 milyon tekil ziyaretçisi olan cokgezenadam.com adlı seyahat ve otomobil blogunun kurucusu. İki sene boyunca TRT'nin Geleceğin İletişimcileri yarışmasında Yeni Medya dalında jüri üyesi olarak davet edildi. Sosyal medya alanında aktif olan Osman Kurt bu konuda bir dönem Digitalage dergisinde köşe yazıları yazarken, çeşitli platformlarda da konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca 5 buçuk yıl boyunca da Bloomberg Businessweek Türkiye dergisinde muhabirlik yaptı.


"Tüketici moron değildir; karınızdır. Herhangi bir şeyi satın almak için onu sade bir slogan ve bir kaç sıkıcı görselin ikna ettiğini zannetmek, onun zekasını aşağılamaktır. O verebileceğiniz tüm bilgileri ister."

David Ogilvy