S. Bengisu Kalkan

S. Bengisu Kalkan

Hakkımda

12 Eylül 1994’de Istanbul’da doğdu. Liseyi Haydarpasa Anadolu Teknik Lisesi’nde bitirdikten sonra Sakarya Universitesi'nde Sosyoloji okudu. Universitedeyken bir yandan Sakarya Halk Gazetesi'nde pazar ekinde köse yazarlıgı yaptı. Yazıları hem dijital hem basılı yayında bir cok kitleye ulastı. Universitedeyken freelance çalışmalarının yanında, YouTube kanalının ilk videoalarını cekmeye basladı.

2017 yılında bir seneye yakın Varsova'da yasadı, Lazarski Universitesi'nde Ingılızce egitimi aldı. Istanbul'a donerek sosyal medya yoneticisi olarak calısmaya basladı.

Türkiye İş Bankası(Maximum, Maximiles, İş'te Üniversiteli, Workup), Sanofi Türkiye, Darüşafaka, Tavuk Dünyası, Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar gibi markalarla çalıştı.

30 ülke 50'den fazla sehir gezdi ama icındeki özgür ruhu tek bire hic bir zaman sıgdıramadı. Mart 2019'da ''Küçük Bir Mola'' podcastte hayata dair bakıs açısını, anda olmayı, farketmeyi konusuyor.  Su anda dijital paylaşımlarına YouTube, podcast, Instagram'dan devam ederken, bir yandan da Eylül 2020'den itibaren Tazefikir reklam ajansında sosyal medya yöneticisi olarak calısmaya devam ediyor.


  • İlham Aldığım Kişiler

Özgür Alaz

Bilmediğin sokaklarda dolaşmak kendini bulmanı sağlar.