Sefa Karahan

Sefa Karahan

Hakkımda

Dünyada kendime geldiğimde Erzincan’daydım. Küçük yaşlarda meraklı ve gözlemci bir çocuktum.
İlkokuldan, liseye kadar 7 okul değiştirdim. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldum.

1993-2000 yılına kadar Türkiye’de, gazete ve reklam ajanslarında çalıştım.

2001 yılında ilk reklam ajansımı kurdum.
11 sektöre hizmet veren şirketimde yaptığım çalışmamlar ticari hayatım için oldukça verimli geçti. 9 yılın ardından değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlamak için geleneksel ajanstan, yeni nesil reklam ajansı fikrine geçiş yaparak 2011 yılında 1,618 Agency‘i kurduk.

Bugün;
1,618 Agency‘in Ajans Başkanlığı görevini yürütüyorum.

1,618 yeninin aşığı bir ajanstır. Çünkü yeni olmayan bir şey sıradandır ve daha önce denenmiştir. “Yeni değilse, eskidir!” mottosu ile hareket ediyoruz. Dünyanın gelişimine hızlı adapte olup, pazarlama iletişimine dayalı, yeni reklam + yeni pazarlama + yeni yazılım fikirleri üretiyoruz. Bunu yaparken Altın Oran mantığıyla çalışıyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden bu yana reklam ve teknolojiyi birlikte kullanarak pazarlama iletişiminin altın oranını oluşturduk. Çalıştığımız birçok marka ile iz bırakan başarılı sonuçlar elde ettik.

Gayretimiz, markaların hedeflerine dumanı üstünde yaratıcı fikirler sunmak.

Ayrıca;
Türkiye’de bir çok şeyi değiştireceğine inandığım çeşitli STK’nda aktif üyeliğim bulunuyor. TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcrasında, IAA Turkiye Genç Profesyonel Grubu ve çeşitli iş insanı derneklerinde aktif görev aldım. Reklam Yaratıcıları Derneği yönetim kurulu üyesiyim.

Bunlarla birlikte;
Gelen davetler üzerine bir çok üniversitede seminer verme imkanım oldu. Girişimcilik, reklam, dijital pazarlama başlıkları altında, iletişim ve iş dünyasına yönelik seminerler veriyorum. Şimdiye kadar, İstanbul Teknik, Bilgi, Yıldız Teknik, Trakya, Kadir Has, Gelişim, Medipol, Marmara, Karadeniz Teknik, İzmir Katip Çelebi, İstanbul Arel, Kocatepe, Haliç Üniversitelerinde öğrenci arkadaşlarla buluştum.

Pazarlama Zirvesi ve İnsan Kaynakları Zirvesi’ne  konuşmacı olarak katıldım. İstanbul Aydın Üniversitesi ve İstanbul Business School’da eğitmen olarak görev alıyorum.

Bilgi paylaştıkça yenilenir düşüncesiyle, gelen davetlerde bilgi ve birikimlerimi paylaşmaya devam etmek istiyorum.

Felsefe, reklam, teknoloji, iş dünyası ve pazarlama fikirleriyle yakından ilgileniyorum. Kendime ayırdığım zamanlarda tenis oynamayı, dalış yapmayı ve yüzmeyi seviyorum.


Yeni değilse, eskidir!