Yasin Özkan

Yasin Özkan

Hakkımda

Ankara doğdu, Ankara'da büyüdü. Lise yıllarında bölümü gereği çokca kodlama yaptı ama o mecrada aradığı şeyi pek bulamadı. Lisenin son senesinde "video işleri nasıl yapılıyor ya?" diyerek kendini gerçek manada bulmanın ilk adımlarını attı. Ardından hız kesmeden Erciyes Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'ne transfer oldu. Üniversite serüveninde birçok yarışma katılmaya gayret etti. Bunların sonucunda da TRT, RATEM, Aydın Doğan Genç İletişimciler vs. gibi birçok kurumdan ödüller aldı. Ayrıca freelance işler yaparakta her daim kendini geliştirmeyi ve yeni şeyler de öğrenmeyi unutmadı. İlgi alanı ise bir videoyu içerik kısmından düzenleme kısmına kadar geliştirmek ile birlikte, ağırlıklı olarak ilgilendiği başlıca programlar; After Effects, Premiere Pro ve Photoshop’dur.


  • Ödüllerim

TRT 6. Geleceğin İletişimcileri Yarışması 

TRT'nin 6'ncısını düzenlediği ve 790 eserin başvuru yaptığı TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması'nda Sosyal Medya Kategorisi'nde "DİJİTAL TÜRK" isimli eserimiz üçüncülük ödülü kazanmıştır.

İlgili link: https://bit.ly/trtgiy2020

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması

30. Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda 36 üniversite ve 537 proje arasından DijitalTurk instagram sayfası İnternet YayıncılığıKategorisi’nde birincilik ödülüne layık görüldüm. Gerekçesi ise Seçici Kurul tarafından “Emekle konsolide edilmiş içeriğin sosyal medya platformunda orjinal sunumu” ifadeleri ile belirtildi.

İlgili link: https://bit.ly/gençiletişimciler

 

TRT 4. Geleceğin İletişimcileri Yarışması

TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda İnternet Yayıncılığı Kategorisi’nde Savunma Sanayi Org isimli proje ile üçünlük ödülüne layık görüldüm. Bu projede Türkiye’den ve Dünya’dan savunma sanayi ile ilgili creative videolar oluşturdum.

İlgili link: https://bit.ly/trtgiy2018

 

İyi Fikir Reklam Yarışması

Alametifarika reklam ajansı ve Selçuk Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen yarışmada ‘Maddeden Mânaya’ fikriyle Video Kategorisi’nde üçüncülük ödülüne layık görüldüm.

İlgili link: https://bit.ly/iyifikirreklam

Aklıma Bir Fikir Geldi Yarışması

Türkiye’nin “Korsanla Mücadele” kavramını anlatmak adına Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’nin düzenlediği ve 67 üniversiteden 1156 öğrencinin 418 eserle katıldığı yarışmada Televizyon Kategori’sinde ikincilik ödülünü layık görüldüm.

İlgili link: https://bit.ly/ratemvideo