Yusuf Karaağaç

Yusuf Karaağaç

Hakkımda

İletişimin; siyaset, teknoloji, inovasyon, kentleşme ve dijitalleşmeyle olan etkileşimine odaklanıyorum. Çünkü insan, odaklandığı alanlarda çok daha üretken olabiliyor.

Siyasal iletişim bağlamında özellikle 2009 yılından bu yana aktif siyasetle birlikte; seçim kampanyalarının plan ve işleyiş süreçlerinde de aktif rol üstlenerek koordinatörlük yapma imkanı buldum.

Henüz ortaokulda iken isminden konseptine arkadaşlarımla beraber çıkardığımız okul dergisiyle başlayan dergicilik serüvenime kısa bir dönem çeşitli dergilerde de yazarlık ve editörlük gibi görevler üstlenerek devam ettim. Dergicilik ve yayıncılık hala heyecan duyduğum bir alan.

Adamor Toplum Araştırmaları Merkezi ve Kent Araştırmaları Enstitüsü’nde Medya ve İletişim Koordinatörlüğü yaptığım dönemde akademik yayıncılığın yanı sıra hem toplum bilimleri hem de kent alanında önemli deneyimler edindim. Bunlardan benim için en değerlisi TRT Akademi için yaptığımız "Sinema ve Festivaller Araştırması"ydı. Sahasından çözüm önerilerine giden tüm süreçlerinde çok değerli kazanımlarla birlikte bugün kurumun da hayata geçirdiği katkılar sunma fırsatı yakaladım. Yine aynı dönemde içinde yer aldığım ‘Uluslararası Kent Araştırmaları Kongre’lerinin 3.sü de benim için önemli bir kazanımdı. Ayrıca kendimi hala bir kent gönüllüsü olarak tanımlıyorum.

2018 yılında idealist arkadaşlarımızla birlikte hayallerimizden biri olan Siyasal İletişim Ofisi(SiO)'ni kurarak tarihi bir iş yaptığımıza inanıyorum. Siyasal iletişim alanında ürettiğimiz içerikler çok ciddi ses getirdi. Ofiste 2 yıl kadar da tam zamanlı olarak Genel Koordinatörlük görevini üstlenmiştim. Şimdi halen tam zamanlı olmasa da artık değil aktif zamanlarımda tam hizmet sunmaya devam ediyorum.

Genel olarak tanıtım ve medya alanında proje bazlı hizmet sunan bir konsept ve içerik danışmanı olmakla birlikte, iyi brieflenmiş reklam ve tanıtım kampanyalarında da iyi bir ortak ve işbirlikçiyim diyebilirim.

Halen bir kamu kurumuna dijital iletişim ve iletişim stratejileri alanında katkı sunmaya devam ediyorum. Son zamanlarda insan ve teknoloji üzerine kafa yorarken; oyunlaştırma ve loyalty programlarının etkileşimiyle inovatif, katma değer üretecek ve etki oluşturacak iletişim projeleri tasarlıyorum. Kısacası; dün, yarın yapabileceklerimi hayal ettim bugün de onun heyecanıyla yaşıyorum.