haluk erkmen

Haluk Erkmen

Hakkımda

1997 MSÜ güzel sanatlar fakültesi grafik tasarımı bölümünü proje birincisi olarak bitirdim. Bu dönemde 21 masal kitabı resimledim ve çeşitli yarışmalarda ödüller kazandım. 1998 yılında Güzel Sanatlar Bates'te sanat yönetmeni olarak başladığım reklam yolculuğuma Medina Turgul Ddb, Rpm Radar, Man Ajans Jwt gibi uluslararası ajanslarda devam ettim. Son on yıldır kendi kurduğum Puck Global'de yolculuğum devam ediyor. Bu süreç içerisinde yüzlerce yurtiçi ve yurtdışı ödüller kazandım. Farklı reklam yarışmalarında jürilikler ve jüri başkanlıkları yaptım. Reklamcı ve üniversiteleri bir araya getiren adforce programını başlattım. 3 farklı üniversitenin ve Türkiye Tanıtım Grubu'nun reklam danışmanlığı görevini yapmaya devam ediyorum.


  • Reklam Dünyasındaki Unutulmaz Anım
  • İlham Aldığım Kişiler
  • Ödüllerim

İlk kristal elma aldığım gün.

Meslekte henüz 3. ayımdı. Ödül almayı düşünerek yapmadığım bir işti süpriz olmuştu. En güzel yanı Babam hala bir ajansta çalışıyordu ve annemle salonda ben sahnedeyken elleri patlarcasına alkışladıklarına şahit olldum. Eminim çok az reklamcının başına gelmiş bir olaydır.

Okulda karakalem konusunda Paul Calle'u taklit ederdim. Patron olarak yine bir Paul u Poul Mcmillen'i severdim.

Kitap resimlemede kazandığım UNICEF ödülü aldığım ilk ödüldü. Daha sonra reklamcılıkta Kristal Elma, Epica, Euro Best, AAAD, Kırmızı, Felis, Milliyet Cannes gibi yarışmalarda başarı ve mansyonları da sayarsak 200 civarı ödül kazandım sanırım.

benim hayallerim yok ideallerim var

demiştim yıllar önce hala öyle düşünüyorum