Hüseyin Ekinciler

Hüseyin Ekinciler

Hakkımda

1979 yılında İzmir’de doğan Hüseyin Ekinciler, küçük yaşlardan itibaren resim ve karikatüre ilgi duydu. Bu tutkusu, karikatürlerinin henüz 12 yaşında Yeni Asır gazetesinde, Gırgır ve Leman dergilerinde yayınlanmaya başlamasıyla geleceğini de şekillendirdi ve eğitimine sanat alanında devam etme kararı alarak Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’ne girdi.

Grafik tasarımla tanışmasının ardından reklam sektörüne giriş yaptı. İzmir’de ve İstanbul’da ulusal-uluslararası markalarla çalıştı; birçok reklam yazdı, çizdi.

Kariyeri boyunca Kıpkırmızı, Ulusal Kırmızı, Bölgesel Kırmızı, Ulusal Kristal Elma, Bölgesel Kristal Elma, Jüri Özel ÖdülüKırmızı Kent Ödülü başta olmak üzere aralarında Altın Kedi gibi ödüllerin de yer aldığı 50’yi aşkın ödül kazandı/kazandırdı.

Bu yönüyle hem İzmir’de hem de Çanakkale’de; reklam yarışmalarında en çok ödül kazanan ve bu ödüllere “ilk kez” ulaşılmasını sağlayan reklamcıdır.

Hüseyin Ekinciler çalıştığı ajansların bünyesinde “Senior Art Director” sıfatına sahip olmasına rağmen meslek hayatı boyunca yer aldığı işlerin çoğunda “fikir-tasarım-yazarlık” sürecini kendi üretmiş ve yönetmiştir. Kendisi çok yönlülüğüyle hizmet veren nadir reklamcılar arasındadır.

Sanatçı 2019 yılından bu yana İstanbul, İzmir ve Çanakkale başta olmak üzere proje bazında ajanslara; ABD, Almanya ve Azerbaycan olmak üzere ulusal-uluslararası markalara kreatif direktör, sanat yönetmeni ve yazar olarak bağımsız hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca aralarında Reklamcılar Derneği ve İKSEV’in de olduğu çeşitli organizasyonlarda seçici kurul üyeliği yaptı/yapıyor; üniversitelerin ilgili bölümlerine misafir olarak eğitime gönüllü destek verdi/veriyor.


  • Ödüllerim

Toplam 57 Ödül

+2 Kristal Elma "Jüri Özel Ödülü" (1 Ulusal-1 Bölgesel)
+7 Kristal Elma (1 Ulusal-6 Bölgesel)
+8 Gümüş Elma (2 Ulusal-6 Bölgesel)
+2 Bronz Elma (Bölgesel)
+1 Kıpkırmızı (Bölgesel)
+1 Kırmızı "Jüri Özel Ödülü" (Ulusal)
+10 Kırmızı (2 Ulusal-8 Bölgesel)
+1 Kırmızı Kent (Ulusal-İzmir)
+7 Kırmızı Başarı Ödülü (Bölgesel)
+2 Canlı Kırmızı Başarı Ödülü (1 Ulusal-1 Bölgesel)
+6 Bumerang Ödülü*
+5 Bumerang Başarı Ödülü*
+1 Felis (Kısa Liste)
+1 Effie (Kısa Liste)
+1 Altın Kedi**
+1 İKSEV Afiş Yarışması Ödülü***
+1 Devlet Mansiyonu****

* İzmir Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenmiştir. ** Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali kapsamında verilmiştir. *** İzmir Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası Avrupa Caz Festivali’nin afiş yarışması 3.lüğü için verilmiştir. **** T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Logo Yarışması kapsamında verilmiştir.