Mehmet Şenocak

Mehmet Şenocak

Hakkımda

Mehmet Şenocak, AnimaTürk Animasyon firmasının Kurucusu, Karikatürist, Senarist, Yapımcı ve Yönetmen.

Mehmet Şenocak, 2000 yılında AnimaTürk Animasyon'u ( www.animaturk.com ) kurdu. Yüzlerce kısa ve orta metrajlı animasyon film yaptı, yönetti. Birçok önemli firmaya reklam filmi, animasyon ve çeşitli tasarım çalışmalarını ekip arkadaslarıyla birlikte hazırladı. Mehmet Şenocak'ın yapmış olduğu animasyon filmleri www.youtube.com/AnimaTurkTv linkinden görülebilir.

Yaptığı animasyon reklam filmlerinden bazıları
Baymak: https://www.animaturk.com/reklam/baymak-reklam-filmi-2.html
Çardak: https://www.animaturk.com/reklam/cardak-televizyon-reklami.html
Flowers: https://www.animaturk.com/reklam/flowers-bitki-cayi-tv-reklami.html
Sanica: https://www.animaturk.com/reklam/sanica-animasyon-reklam-filmi.html
Dolwet: https://www.animaturk.com/reklam/dollvet-reklam-filmi.html
Enderpen: https://www.animaturk.com/reklam/enderpen-tv-reklami.html

Mehmet Şenocak, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümü olan 10 Kasım 2018'de Türkiye'nin ve dünyanın ilk Atatürk animasyon filmi Atatürk Bir Ulusun Kurtarıcısı filminin senaryosunu yazmış ve yönetmiştir. www.youtube.com/watch?v=--ZZsLdoPRY linkinden izlenebilir.

Atatürk animasyon filminin yapımından bir yıl sonra Kasım 2019'da filmin çizgi roman kitabını çıkartmıştır. www.dr.com.tr/Kitap/Ataturk-Bir-Ulusun-Kurtaricisi/Mehmet-Senocak/Cizgi-Roman/urunno=0001852569001 linkinden ulaşılabilir.

Çalışmalarına İstanbul'da AnimaTürk Animasyon'da devam eden Mehmet Şenocak, Karikatürcüler Derneği, Reklam Yaratıcıları Derneği ve Çizgi Film Yapımcıları Derneği üyesidir.


  • Reklam Dünyasındaki Unutulmaz Anım
  • İlham Aldığım Kişiler
  • Ödüllerim

Baymak için animasyon reklamlar yaptığımız bir dönemdi. Sunduğumuz bir reklam senaryosuna Baymak olumsuz cevap vermişti. Aradan birkaç hafta geçtikten sonra Baymak tarafından reddedilen senaryomuzun birebir aynısının aynı sektörden başka bir marka tarafından çekilip tv de yayınlandığını gördüm.

David Ogilvy

Henüz bir ödülüm yok

Her reklam, markanın kimliğine yapılan uzun vadeli bir yatırımdır.
David Ogilvy