Ozan Emre Acar

Ozan Emre Acar

Hakkımda

Kadıköy Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam ve Halkla İlişkiler Bölümü, New York Institute of Technology Communication Arts okul ve bölümlerinden mezun olarak 1993 yılında reklamcılık hayatına atıldım.

Ogilvy, McCann, Saatchi & Saatchi, BBDO, TBWA, Publicis, Innocean Worldwide, Ali Taran Creative Workshop gibi taninmis ulusal ve uluslararası reklam ajanslarında 30 yıla yakın mesai harcadım. 

Coca-Cola, Pepsi, P&G, Unilever, Turk Telekom,TTNET, Turkish Airlines, BMW, Toyota, Hyundai, Migros, BEKO, Nestlé ve daha birçok dünyanın ve Türkiye'nin en büyük markaları ile çalışma fırsatı buldum. Ekip arkadaşlarımla birlikte başarılı kampanyalar üreterek hem markalarımızın iletişim ve pazarlama anlamında hedeflerini yakalamalarında pay sahibi olduk hem de yine arkadaşlarımla beraber bu vesile ile onlarca ödül kazandık.

Edindiğim en büyük tecrübe Innocean Worldwide network ajansının Türkiye ofisinin açılmasında aktif yer almak oldu. Zira reklamcılık adına o güne kadar öğrendiğim her bilginin sağlamasını yapma imkanı buldum. Yine birlikte yola çıktığım ekip arkadaşlarımla birlikte kısa zaman içinde başarılı ve ödüllü yaratıcı kampanyalara imza atabildik. 

Artık reklam sektörünün bir de diğer tarafını görmek, tecrübe etmek istediğimden 2020 yılı ortalarında Keyvan Aviation ailesine katıldım. Şimdi reklamveren tarafındayım ama yine kendi işimizi kendimizin yapabildiği bir organizasyonla... Yani fikir üretimi ve yaratıcı işleri ete kemiğe büründürme hareketini kendimiz yapıyoruz. Farklı bir deneyim ama oldukça da eğitici. 

Bir reklamcının sahip olması gereken en büyük özelliğin "merak" olduğunu düşünüyorum. Bu güne kadar başıma gelen en güzel olayların bu merakım yüzünden olduğunu biliyorum. Müşteri Temsilcisi olarak başladığım reklamcılık kariyerimde, Stratejik Planlamacı, Prodüktör, Metin Yazarı, Tasarımcı (elimle çizerek tabi), Sosyal Medyacı olabildiğim gibi yeri geldiğinde Halkla İlişkiler ve Etkinlik de yapabildim. Hep bu merakım sayesinde...

Bu işlerin hepsi aslında iletişim sektörünün içinde var olan alanlar. Ve bence bu mesleğe gönül verecek herkesin temel olarak hepsini yapabilmesi, bilebilmesi gerekiyor.

İşte o zaman bir Reklamcı olunabiliyor. 

oea

https://youtu.be/c-lAs7HzJXQ

 


  • İlham Aldığım Kişiler

Birlikte çalıştığım için gerçekten kendimi çok şanslı hissettiğim, hem yaratıcılığı hem yöneticiliği hem de ağabeyliği ile bana büyük ilham veren Ali Taran.