Ali Atay

Ali Atay

Hakkımda

1981'de İzmir'de doğdu. 1996 yılında lise öğrenimi için Fransa'ya gitti. 4 sene Lyon ve 1 sene Paris macerasından sonra 2001 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı. Üniversite eğitimi sırasında arkadaşları ile birlikte MİRAJ'ı (Marmara İletişim Reklam Ajansı) kurdu. Okurken stajını Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi'de yaptı. Mezun olduktan sonra  Manajans/JWT'da 9 aylık stajın ardından profesyonel hayatına metin yazarı olarak Ajans Yirmiyedi XXVII'de başladı. Pure'da reklam yazarı olarak devam etti.

 2009 yılında Ali Taran'ın ortak olduğu Beyin'de bir süre reklam yazarlığı yaptıktan sonra Clockwork'te proje yöneticisi olarak görev aldı kısa bir süre içinde Clockwork'te ajans başkan yardımcısı oldu. 5 yıl boyunca egegen'de ajans başkanlığı görevi yürüttü.

Şu an Clockwork'te iş geliştirme direktörü olarak iş hayatına devam ediyor.

McDonald's, Vakko, Vakkorama, E.C.A., Kahve Dünyası, Özsüt, D-Smart, Starbucks, Efes Pilsen, Alfemo, Sanofi, Mutlu Akü, Anadolu Grubu, Serel, BMC, Sütaş, Espressolab, Lezita, Isuzu, LCW, Kuveyt Türk, HSBC, Elidor, Çelik Motor, Activex, Arkas Holding, Uğur Derin Dondurucu, Malatya Pazarı, Balparmak, Kale Endüstri Holding, Panda, NGN gibi markalar ile çalıştı.

Ekibi ile birlikte bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerle 50'den fazla ulusal/uluslararası ödül kazandı. Aynı zamanda Altın Örümcek 2021 ve 2022, IMA ve Horizon Interactive Awards yarışmalarında jüri görevine devam ediyor. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Nous sommes nos choix. 

Jean-Paul Sartre