Öncü Özsu

Öncü Özsu

Hakkımda

İstanbul Üniversitesi Tarih Öncesi Arkeolojisi Bölümü'nden mezun oldu. 2002 yılında Lowe İstanbul'da reklamcılık hayatına başladı. Sonrasında McCann Worldgroup/Momentum, Atlantis İletişim, Fikir Merkezi, BIG İstanbul, TBWA Group/Dudu, TBWA İstanbul, Gode İstanbul ve Q Pharma World reklam ajanslarında Reklam Yazarı, Group Head ve Kreatif Direktör gibi farklı pozisyonlarda çalıştı. Freelance olarak farklı reklam ajanslarına danışmanlık verdi, markalara hizmet etti. 2017'den beri Tazefikir Reklam Ajansı'nda Creative Group Head ve Senior Reklam Yazarı olarak çalışmakta. 

Nissan, Microsoft, Beko, Hyundai, Hepsiburada, Adidas, Avis, Trendyol, Vakıfbank, Goodyear, Canped, Pınar, DYO, İstikbal, Mercedes-Benz Türk, Herbalife Nutrition, Nestle SMA, Novartis, Bayer, Abdi İbrahim, GSK, Pfizer, Roche, Sanofi, Velavit, ZF Group, Sofra Dergisi, Amerikan Hastanesi, Aptamil ve Bebelac gibi global ve yerel markalar için çalıştı. Reklamcılık yarışmalarında onlarca ödül kazandı. 

Bilgi, Maltepe ve Kocaeli Üniversitesi gibi üniversitelerin İletişim Fakülteleri'nde konuşmacı olarak yer aldı.2005 yılından beri üyesi olduğu Reklam Yaratıcıları Derneği’nin, 2018-2021 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 

Şu an Tazefikir Reklam Ajansı'nda Creative Group Head ve Senior Reklam Yazarı olarak çalışmakta. 
Reklam Yaratıcıları Derneği'nin Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta. Üretimhane'de verdiği "Reklam Yazarlığı Eğitimi"ni özel derslerle devam ettirmekte.

 


"Merakınızın peşinden gidin: Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım."

Albert Einstein