Öncü Özsu

Öncü Özsu

Hakkımda

İstanbul Üniversitesi Prehistorya Bölümünden mezun oldu. Arkeolog olmak yerine reklamcılığı seçti. Reklamcılık Vakfı Reklam Yaz Okulu ile reklam sektörüne giriş yaptı. Burada sektörün önemli isimlerinden eğitimler aldı. 2002 yılında Lowe İstanbul'da önce stratejik planlama, sonra yaratıcı grupta staj yaparak reklamcılık hayatına başladı. Sırasıyla McCann Worldgroup/Momentum, Atlantis İletişim, Fikir Merkezi, BIG İstanbul, TBWA Group/Dudu, TBWA İstanbul, Gode İstanbul ve Q Pharma World reklam ajanslarında Reklam Yazarı, Group Head ve Kreatif Direktör gibi farklı pozisyonlarda çalıştı. Freelance olarak farklı reklam ajanslarına danışmanlık verdi, markalara hizmet etti. Şu an Tazefikir Reklam Ajansı'nda Senior Reklam Yazarı çalışmakta. 

Reklamcılık yarışmalarında onlarca ödül kazandı. Çalışmaları yurt içi ve yurt dışı reklam sitelerinde yayımlandı. Otomotivden sağlığa, mobilyadan eğitime, bankacılıktan FMCG'ye, bilişimden hizmet sektörüne kadar birçok sektörün önemli global ve yerel markalarıyla çalıştı. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinin reklamları için gönüllü olarak destek verdi.

2005 yılında Haluk Mesci önderliğindeki Reklamda Ahi Lonca Grubu’nda yer aldı, sektörün çok değerli isimleriyle tanıştı, onlardan eğitim aldı. Bu zamana kadar çalıştığı ajanslardaki iş arkadaşlarından, yöneticilerinden, hizmet verdiği müşterilerinden ve markalardan çok şey öğrendi. Öğrendiklerini gelecek kuşaklara aktarmak için Bilgi Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi gibi üniversitelerin İletişim Fakülteleri'nde konuşmacı olarak yer aldı, genç iletişimcilerle buluştu. Öğretim görevlilerinin doktora tezleri için röportajlar verdi. 2005 yılından beri üyesi olduğu Reklam Yaratıcıları Derneği’nin, 2018 yılında Yönetim Kurulu Üyesi oldu.   


"Merakınızın peşinden gidin: Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım."

Albert Einstein