Cemil Bayram

Cemil Bayram

Hakkımda

Merhabalar Ben Cemil Bayram,

Temmuz 2007′den bu yana grafik, web ve animasyon üzerinde kendimi geliştirmekteyim. Eğitim hayatım ise kısaca özetliyecek olursam yüksekokuldan başlamam daha doğru olur. 2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Denizcilik Meslek yüksek okuldan mezun oldum. Fakat denizcilik alanı benim içim doğru olmayacağının farkındaydım ve bu yüzden yeteneklerimi tasarım alanına geliştirmeye karar verdim.

Tasarım alanına yönelmenin önemli nedenlerinden birisi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 2011 yılındaki tasarım yarışmasında birinci olmam oldu.Yarışma sonrası reklam sektöründeki çizgi üstü reklam ajansınlarında görev almaya başlamıştım. Erbeyli İncir Kurumuna yapmış olduğum web sitesiyle Türkiye ikincisi seçilmem oldukça gurur vericiydi. Diğer taraftan video, animasyon üzerine kitap yazmaya karar vererek dönemin After Effects CS6 kitabını yazdım. Kısa bir süre içerisinde yazar olduğumdan dolayı kitapla gelen başarılarıma eğitmenliğimi de eklemiş bulundum.

Mynet Vidobu‘da Video ve Prodüksiyon ile ilgili profesyonel olarak online eğitimlerimi gerçekleştirdim. Türkiye’nin önde gelen firmaları AMP Yazılım, Alaçatı Muhallebicisi, FedEx, Hayat Kimya, Yıldız Entegre, YapıKredi Bankası, KOSGEB, Koçtaş gibi firmaların üst düzey proje çalışma fırsatları buldum.

Şimdilerde kendi şirketimle hayatıma devam ediyorum. 


  • Reklam Dünyasındaki Unutulmaz Anım
  • İlham Aldığım Kişiler
  • Ödüllerim

2013 yılında tasarladığım bir marka logo tasarımının bazı sebeplerden kullanılmaması ve portfolyomda gelişi güzel dururken, 2019 yılında Rusya merkezli Emlak şirketi tarafından tespit edilerek biz bu logoyu satın almak istiyoruz demeleriydi. Nitekim başarılı bir kurumsal kimlik çalışmalarıyla satış işlemini gerçekleştirdik.  

Farkında olmadan farklı bir samimiyet kurduk. Hem işimizi, hem ticari yaklaşımımızı çok beğendiler. Tanıştığım kişi Türkiye'ye daha fazla sempati duyduğunu ve  en kısa sürede ziyaret edeceğini söyledi. 2019 Aralık ayında İstanbul'da görüştük, kendilerini ağırlama fırsatım oldu. 
Başından sonuna fazlasıyla hikayeyle dolu diyebileceğim nitelikle farklı anılar bıraktı.

David Ogily,

- 2011 yılı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi - KOMEK Yarışma 1.ciliği
- 2012 yılı Erbeyli İncir Kurumu -Web Site Yarışması Türkiye 2.ciliği
- 2012 yılı After Effects CS6 Kitabını yazdım.

Biz bilginin disiplinini cehaletin karmaşasına tercih ederiz. David Ogilvy