Fuat Tüncer

Fuat Tüncer

Hakkımda

31.05.1999’da Muş’ta doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Muş’ta tamamladıktan sonra, 2016 yılında üniversite eğitimi için Kocaeli Üniversitesi, Reklamcılık bölümüne girdim. 2021 yılında mezun oldum, üniversite yıllarımda hem Reklam Ajansında başkanlık görevini yürüttüm hem de Genç Girişimciler isimli öğrenci kulübünde de iletişim koordinatörlüğü yaptım, aynı zamanda Fikir Kampı isimli ulusal girişimcilik organizasyonun 1.sinde de İletişim Koordinatörlüğünü üstlendim. A Awords Jonior'da ekibimle beraber finale kalmaya hak kazandık. Uzun yılladır ''Marka yönetimi ve markalaşma'' konularına ilgi duymaktayım ve bu alanda gelişmeye devam ediyorum. Henüz öğrenciyken, İzmit esnafına Dijital Pazarlama ve Sosyal medya yönetimi alanlarında hizmet verebilmek adına İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezi destekli BİBU Reklam isimli butik bir reklam şirketi kurdum. :) Sonrasında İstanbulda Pastaekipman.com isimli bir E-ticaret sitesinde Dijital Pazarlama departmanında çalıştım. Şu an aktif olarak Serdesin Reklam Ajansında Jr. Marka Yöneticisi olarak çalışmaktayım. 


  • İlham Aldığım Kişiler

Çocukluğumdan bu yana hep Hikayeci Tarihe merak duymuşumdur, bu sebeptendir ki her zaman Tarihte önemli işler yapmış Komutanlar, Şairler, Filozoflar, Sanatçılar hep ilgimi çekmiştir ve ilham kaynağım olmuştur. Hanibal Barca, Büyük İskender, Hasan Sabbah gibi Tarihte hem başarılarıyla hem de hikayeleriyle damga vurmuş komutanları; Ömer Hayyam, Ahmed-i Xani, Platon gibi bilginlerden ve daha birçok tarihteki kişiliklerden ilham alırım. Aynı zamanda bana göre Tarihi en iyi hikayeleştiren orta doğu tarihi ve Anadolu-Mezopotamya kültür ve sanatı da en çok ilgi duyduğum alanlardır. 

Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Michelangelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürülsün ki gökteki ve yerdeki herkes durup ‘Burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş’ desin. Martin Luther KING