"fikirlerden soğumamamız için not tutmak önemli"

Ayşe Aydın

Ayşe Aydın_bw4

1980 yılında dünyaya gelen Ayşe Aydın, reklam dünyasına DDA ve DDB&Co’daki yazarlık görevleriyle “merhaba” derken 2007 yılında Rafineri bünyesine yine yazar olarak katıldı. 2 yıl süren bu maceranın ardından 2009 yılında başlayacak ve 5 yıl sürecek olan kreatif grup başkanlığı görevini Medina Turgul DDB’de icra etti. Bu deneyimlerin ardından Yönetici Kreatif Direktör olarak Young & Rubicam’da yaklaşık 7 yıl boyunca çalıştı. Sonrasında ise halen CCO olarak yer aldığı Publicis Group’a geçti.

Bugüne kadar çalışmış olduğu yerlerde Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Opet, İş Bankası, Migros, Arçelik, Digitürk ve Vodafone gibi markalarla çalıştı. Cannes, Eurobest, Kristal Elma, Felis yarışmalarında jürilik görevi üstlenmesinin yanı sıra başta Türkiye’nin ilk ve tek Cannes Lions Grand Prix’si olmak üzere, Golden Drum Yılın Kreatif Direktörü, Women to Wacth Fark Yaratan Kadınlar Ödülü ve Golden Drum, Eurobest, Clio Awards, WARC, Mixx Europe Awards, One Show, Epica Ödülleri, Kristal Elma, Felis Ödülleri ve Effie Ödülleri gibi yüzlerce ödül aldı.

“Fikir bulurken benim için defter önemli, fakat fikrin uygulaması konusunda not tutmak önem kazanıyor. Fikrin uygulamasında teknik konulara girildiği için ayrıntılar önem kazanıyor, bir ayrıntı atlandığı zaman bu fikrin uygulaması sürecini uzatıyor ve uzadıkça fikir sünüyor. Bir şey eksik kaldığı zaman canım sıkılıyor. Fikrin tüm süreçlerinin işlemesi, sistematik işlemesi, fikirlerden soğumamamız açısından not tutmayı önemli buluyorum.”


Ayşe Aydın ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR