"Varoluşundan beri insan 3 tane temel şeye kafasını takmış"

Erol Batislam

Erol Batislam

Batislam Strategy’nin yazarı, konuşmacısı ve müzisyeni Erol Batislam 30’u aşkın yıldır reklam dünyasının içinde. Bu süreçte stratejistlik, marka danışmanlığı ve ajans yöneticiliği yaptı.

Batislam, Gazi Üniversitesi’nde aldığı eğitimle yönetim ve pazarlama alanında kendini geliştirdi. Ardından Kaliforniya Üniversitesi’nde pazarlama ve iletişim eğitimi aldı ancak eğitim hayatını burada bitirmedi; 2013 yılında dünyanın ilk işletme okulu The Wharton School’da yöneticilik dersleri aldı.

Ogilvy İstanbul’da marka yöneticisi, Manajans JWT ve Ajans Ultra’da ise stratejist olarak kariyerine devam etti. 2013 ve 2018 yılları arasında Havas İstanbul’da CEO’luk yapan Erol Batislam aynı zamanda 2007 ve 2020 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde stratejik yaratıcılık dersleri verdi.

Marka, reklam ve strateji konusunda yazdıkları “Reklamcı Türlüsü”, “Start*eji” ve “Hap” adlarıyla; foto-hikâye ve şarkı sözleri konusunda yazdıkları ise “Boş”, “Hiç” ve “Yok” adlarıyla kitaplaştı. “Taş, Kâğıt, Makas” adlı podcast programını yaptı.

Erol Batislam, yaratıcılığa neden ihtiyacımız olduğunu şu şekilde anlatıyor:

Varoluşundan beri insan 3 tane temel şeye kafasını takmış: Nasıl hayatta kalacağım, nasıl başarılı olacağım, nasıl dönüşebilirim? Bunların her birinde adım adım ilerlerken buluşçuluğun ve keşfin peşinde koşmuştur. Önümüzdeki senelere bakarsak geliştirilmesi gereken beceriler var. Bunların içerisinde bir numara elbette yaratıcılık, iki ikna, üç duygusal zekâ, dört iş birliği diye devam ediyor. Bu listeye baktığımızda kendimizi geliştireceğimiz alanın ne olduğu, hangi alanlarda kendimizi geliştirdiğimizde varoluşumuzu sürdürebileceğimizi görüyoruz.


Erol Batislam ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR