"Dünya dev bir bilgisayar oyununa doğru evriliyor"

Volkan Karakaşoğlu

Volkan Karakaşoğlu_bw_2

TBWA\İstanbul’un Yönetici Kreatif Direktörü Volkan Karakaşoğlu, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Reklamcılık kariyerine 2003 yılında Medina Turgul DDB’de yazar olarak başlayan Karakaşoğlu, 2008 yılında şu an hala bünyesinde bulunduğu TBWA\İstanbul’a geçti. Reklamcılık kariyeri boyunca Türk Telekom, Akbank, Beko, IKEA, Efes Pilsen, McDonald's, Enerjisa, Adidas, BMW, Michelin, Nissan ve Absolut gibi markalarla çalıştı.

Cannes Lions, Golden Drum, Epica, Kristal Elma, Felis, The Loeries gibi ulusal ve uluslararası birçok prestijli yarışmada çok sayıda ödül kazandı. Ulusal yarışmalarda sayısız kez jüri koltuğuna oturan Karakaşoğlu, 2014’te Cannes Lions, 2015’te ise Clio Ödülleri’nde jüri olarak görev aldı.

“Kimsenin kimseyi tanımaya zamanı yok. Hikayenizi dinlemeye merakı da oldukça az. O yüzden dünya dev bir bilgisayar oyununa doğru evriliyor. Herkes kendi hikayesini yazmak istiyor. Open World oyunlar genç yaşlı milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Her yöne açılabilen hikâye kurguları insanlara kendi hikayelerini yazma, yaşama fırsatı veriyor.

Şimdi bir de bunların üstüne Metaverse geldi. Yakın gelecekte tüm sektörlerin üstüne düşünmesi gerekeceği bu sanal evren, markalar için de tamamen bakir topraklar.

Bir reklam yazarı olarak hikâye anlatmak eskisine göre kesinlikle daha zor olacak ama aynı zamanda da heyecan verici olduğu bir gerçek.”


Volkan Karakaşoğlu ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR