"Markanın fiziksel özellikleriyle markalar var olmaz."

Hasan Kemal Suher

Hasan Kemal Suher

Hasan Kemal Suher, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede reklamcılık alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı; akademik hayata giriş yaptı. Yüksek lisans tezini 'Reklam Ajanslarındaki Metin Yazarlarının Ortaya Koydukları Davranış Yapıları ve Varsaydıkları İletişim Teorileri’ konusunda yazdı. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’ne yardımcı doçent olarak, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü'ne ise doçent olarak atandı. 2016 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekanı olarak görev almaktadır.

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, konferans ve dergilerde akademik yayınları bulunan Suher aynı zamanda bazı sektörel araştırma projelerinin de yönetimini ve danışmanlığını yapmaktadır.

Prof. Dr. Hasan Kemal Suher, markaların yapılandırılması ve oluşumuyla alakalı şunları söylüyor: Dünya nereye gidiyor bunu anlamamız lazım. Kitap açarak da marka nedir öğrenilir. Mesele hayatın, yaşamın, dünyanın nereye gittiğidir. Bu dünyanın içinde o markalar yapılandırılacak. Dünyayı anlamadan o markalar yapılandırılamaz. İki önemli konu üzerinde durmak lazım. İlki bir hikâye yazmadıkça marka olmaz, ikincisi ise bir markanın duygusal yararı yoksa hiçbir anlamı yoktur. Markanın fiziksel özellikleriyle markalar var olmaz.


Hasan Kemal Suher ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR