“Bizim sektörümüzün manifestosu olan kişi ve kurumlara ihtiyacı var."

Taylan Yapıcı

taylan_yapici_blab_2022

BLAB İstanbul’un kurucu ortağı ve kreatif direktörü Taylan Yapıcı, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi’nin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisansı’nı tamamladı.

Movida Plus Map, TBWA\ISTANBUL, Kangaroo ajanslarında deneyim kazandı ve 2010 yılından itibaren 2 yıl boyunca BIG/WDO LAB bünyesinde kreatif ekibin sorumluluğunu üstlenerek reklam sektöründe adını duyurdu. 2012 yılından beri BLAB’ın hem kurucu ortağı hem de kreatif direktörü.

Turkcell, Meyhanedeyiz.biz, KFC, Arçelik, Hedef Filo gibi markalarla son yılların bolca ses getiren kampanyalarına imza atan Taylan Yapıcı, ekibiyle birlikte ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül kazandı.

Yapıcı, reklam sektörünün ihtiyacı olan kişi ve kurumları şöyle anlatıyor.

“Bizim sektörümüzün manifestosu olan kişi ve kurumlara ihtiyacı var. Fikir değerli bir şeydir, fikir çok değerli bir şeydir, fikir en değerli şeydir. Bizim sektörün buna inanan, bu inançla hareket eden, bununla dimdik duran kişi ve kurumlara ihtiyacı var. Kendisine saygısı olan, yaptığı işe saygısı olan, karşı tarafın gözlerinin içine baka baka işini savunacak, duruşunu belli edecek kişi ve kurumlara ihtiyacımız var.”


Taylan Yapıcı ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR