"Yaratıcılık olmadan markaların tüketicileriyle bir bağ kurması pek mümkün değildir"

Roda Palaoğlu Sezer

Roda Palaoğlu Sezer

DAGİ’nın Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Roda Palaoğlu Sezer, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü bitirdikten sonra UC Berkeley’de iş idaresi eğitimi aldı. Kariyerine ACNielsen bünyesinde müşteri yöneticisi olarak başladı. Buradan sonra kariyerine, Publicis İstanbul’da müşteri yöneticisi olarak devam etti. Bu deneyimin ardından sırasıyla Young & Rubicam’da stratejik planlama grup direktörlüğü, Grey Worldwide’da ekip hesap ve strateji direktörlüğü, Yıldız Holding’de veri yöneticiliği, Komili ve McCormick Yıldız Gıda’da pazarlama müdürlüğü, Leo Burnett İstanbul’da ajans başkan yardımcılığı, Galatasaray Spor Kulübü’nde ise pazarlama ve satış direktörlüğü görevlerini üstlendi. Şu an ise DAGİ’de pazarlama ve kurumsal iletişim direktörlüğü yapmaktadır.

2015-16 yıllarında Reklamcılar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Sezer, 2017 yılında da Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Kent ile kırsal arasında diyaloğu canlandırma ve tarımla buluşturma hedefleri bulunan sosyal girişim projesi Hasada Yolculuk’un kuruculuğunu da yaptı. Dolu dolu geçen kariyerini bir yandan da Bahçeşehir Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği ile devam ettiriyor.

Roda Palaoğlu Sezer, yaratıcılığın iş başarısındaki rolü hakkında şöyle konuşuyor:

Yaratıcılık olmadan markaların tüketicileriyle bir bağ kurması pek mümkün değildir. Herhangi bir ürünü ‘commodity’ olmaktan çıkartan, bir ürüne anlam yükleyip değer yaratan şeydir yaratıcılık. O yüzden çok kıymetlidir. Yeni dünya düzeninde yaratıcılığın pazarlama iletişim faaliyetlerine etkisi her geçen gün daha da artıyor. İnsanlara ilham veren bir fikir bakıyorsunuz, viral olarak defalarca paylaşılıp bir anda milyonlara ulaşıyor. Hatta doğru bir iç görüsü ve evrensel bir dili varsa az bütçeyle tüm dünyada markanız hakkında bir bilinirlik ve değer yaratabilmenizi sağlar.


Roda Palaoğlu Sezer ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR