"48 yaşında üniversiteyi bitirdim."

Yiğit Şardan

Yiğit Şarda

1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yiğit Şardan İlkokulu Bursa Özel İnal Ertekin’de, ortaokulu Galatasaray Lisesi’nde, liseyi Robert Koleji’nde, üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okudu.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği okuyan Şardan 1983 yılında bünyesinde çalışmaya başladığı Güzel Sanatlar Reklamcılık A.Ş.’ye, 1988 yılında ortak oldu ve o günden beri de yönetim kurulu üyeliği ve ajans başkanlığı görevine devam ediyor.

1992-1993 yıllarında ATV’nin kuruluşuna öncülük eden Şardan, 2009-2011 yılları arasında da Reklamcılar Derneği Başkanlığı yaptı. Yiğit Şardan çalışma hayatına girişini ve iş dünyasına bakışını şu şekilde anlatıyor:

“Ben 48 yaşında üniversiteyi bitirdim. Ben lise sondan sonra çalışmaya atıldım ve açıkçası bir tercih hakkım da yoktu, bana iş veren ilk insanın yanında çalışmaya başladım. Çok talihli olduğumu düşünüyorum çünkü dünyada bugün her şeyin pazarlama üstüne kurulu olduğunu, her şeyin önünde sonunda pazarlanabilir olması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden pazarlama sektörüyle ilgili bir şeyler yapmayı ve yaratıcılığımı besleyecek bir şeyler yapmayı arzu ederdim. Zaten bunun dışında bir alternatif olduğuna inanmıyorum çünkü işinize akıl, yaratıcılık ve farklılık koymadan önümüzdeki dönemde kimsenin ekmek parası kazanacağına inanmıyorum. “


Yiğit Şardan ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR