"Reklam bir yere kadar onun tüm dairesinde müşteriyi memnun ettiğimiz zaman marka öyle ortaya çıkıyor"

Enis Orhun

Enis Orhun

VMLY&R Türkiye'nin CEO’su ve yönetici kreatif direktörü Enis Orhun, 1980 yılında İzmir’de doğdu. Saint Joseph Lisesi’nden mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Georgia’da üniversite hayatını tamamladı. 2005 yılında C-Section’ı kuran Enis Orhun, 2011 yılında Plasenta’nın da kurucuları arasında yer aldı. Dijital reklamcılık, pazarlama ve strateji konularında oldukça yetkin olan Orhun, bu alanlarda birçok kez eğitmen ve konuşmacı olarak etkinliklerde yer aldı. 2011 ve 2012 yıllarında Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaparken 2014’te Mediacat tarafından yılın reklamcısı seçildi.

Kariyeri boyunca Arçelik, Vodafone, Coca Cola, Migros, Efes Pilsen, TEB, ETİ gibi büyük markalarla çalışan Enis Orhun, Kristal Elma, Altın Örümcek, Felis, Mixx Awards, Effie gibi organizasyonlarda ekipleriyle birlikte sayısız ödül aldı. Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada jüri üyeliği ve jüri başkanlıkları yaptı.

Enis Orhun, kendisinin ve ekibinin reklama bakış açısını şu şekilde özetliyor.

“Hikâye anlatımı ve güzel reklamın haricinde müşterinin o markaya ilişkin dokunduğu her yerin düzgün olmasına dikkat ediyoruz. Bir reklamın çok güzel olmasından mı etkileniyorum yoksa bir ürünü aldım ve onu geri döndürmeye çalışırken döndürememekten mi rahatsız oluyorum diye düşündüğüm zaman kişisel olarak ben döndürememekten rahatsız oluyorum. Şu anda müşteri hem reklamın güzel olmasını istiyor hem mobil sitenin çalışmasını istiyor hem de call center’ı aradığı zaman ulaşabilmek istiyor. Biz ajans olarak tüm bunları yapıyoruz çünkü bütünleşik bakmak istiyoruz. Reklam bir yere kadar onun tüm dairesinde müşteriyi memnun ettiğimiz zaman marka öyle ortaya çıkıyor.”


Enis Orhun ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR