“Dünyadaki güncel bilgiye ulaşım açısından network ajansların faydalarını gördüm."

Kenan Ünsal

Kenan Ünsal

Kenan Ünsal, 1978’de İstanbul’da dünyaya geldi. Reklamcılık kariyeri 1997 yılında Güzel Sanatlar/Bates bünyesinde sanat yönetmeni olarak başladı. Bu tecrübesinin ardından Total İletişim’de görev aldı ve bu deneyimler onu McCann Erickson İstanbul’a taşıdı. McCann’de yardımcı kreatif direktör olarak Coca-Cola, Algida, Nescafe, Opel, Marshall gibi büyük markalarla çalıştı. 2006 yılında yaklaşık 4 yıl sürecek olan Young & Rubicam macerasına başladı. Arçelik, Alfa Romeo, Land Rover, Burger King gibi ulusal ve uluslararası birçok markaya hizmet verdi. Bu maceranın ardından ise kariyerinin Alametifarika günleri başladı. Kreatif direktör ve yönetici kreatif direktör olarak yine birçok büyük markayla ses getiren işlere imza attı. Tüm bu deneyimler neticesinde, 2015 yılında yıllarca birlikte çalıştığı arkadaşı Emrah Karpuzcu ile Muhabbet’i kurdular.

2000 ve 2003’te Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) tarafından “Yılın Grafik Tasarımcısı” seçilen Kenan Ünsal, uluslararası alanda yayınlanan birçok çalışması ile takdir topladı. Felis, Kırmızı, Kristal Elma gibi önemli organizasyonlarda ekipleriyle ödüller kazandı ve birçok kez jüri üyeliği yaptı.

Kenan Ünsal global ve lokal reklam ajanslarını şu şekilde kıyaslıyor:

“Dünyadaki güncel bilgiye ulaşım açısından network ajansların faydalarını gördüm. Stratejistlere gelen raporlar, yurt dışındaki diğer ofis ile oluşan iletişim sayesinde kendini daha güncel tutup geliştirebiliyorsun. Lokal ajansta da adım atmak daha kolay oluyor, belki pozisyonla da alakalı olabilir. Ben lokal ajansta art director olarak da yönetici olarak da çalıştım, istediğin kararı alabiliyordun. Şu anda da orta ölçekli bir ajansız, istediğimiz kararı alabiliyoruz. Rahat karar alınabiliyor, her şey senin sorumluğunda ama network ajansta kısıtlanabiliyorsun. Ancak bilgiye erişim anlamında network ajans daha avantajlı.”


Kenan Ünsal ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR