"Hayat sadece fikir bulmaktan ibaret değil"

Kerem Kanık

Kerem Yanık

Kerem Kanık, İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Alametifarika bünyesinde yazar olarak çalışmaya başladı. 7 yıllık Alametifarika kariyerinin son 2 yılını kreatif direktör olarak geçirdi. Bu görevi sırasında Turkcell, Garanti Bankası, Digitürk, Pınar, Ülker, Arzum, Tuborg, Kanyon, Toyota gibi büyük markalarla çalıştı.

Bu görevinin ardından Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de yönetici kreatif direktör olarak yer aldı ve Eti, Sütaş, Vestel, Kia, Uludağ, Magnum gibi markalarla çalıştı. 2013’ten bu yana da kurucu ortağı olduğu Titrifikir ile Turkcell, Getir, Pepsi, Unilever, Ülker, Pınar, Lay’s, Lipton gibi markalara ses getiren işler yapmaya devam ediyor.

Titrifikir’in isim hikayesini “Eğer bir fikrin varsa titre ihtiyacın yoktur. Eğer bir fikrin yoksa titrin zaten bir önemi yoktur” şeklinde özetleyen ve “Burada fikir patrondur!” diyen Kerem Kanık, Kristal Elma, Felis, Kırmızı, Effie Awards gibi yarışmalarda defalarca kez jürilik yaptı.

Titrifikir’i kurmaya karar verme sürecini ise şöyle anlatıyor.

“Hayat sadece fikir bulmaktan ibaret değil. Fikir bulmanın verdiği heyecan da, her şeyde olduğu gibi bir süre sonra azalmaya başlıyor. İnsan başka yerlere gitmek istiyor. Fikir bulmak değil bir ekibi yönetmek doyurucu olmaya başlıyor. Sonra o da doyurmayınca, artık kendi kültürünü yaratmak ve o disiplinle çalışmak istiyorsun. Burada, insanların bütün bu tatmin noktalarını doyurmaya odaklı bir felsefemiz var.”


Kerem Kanık ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR