"yaratıcılık dediğin şey her 10 senede bir değişen bir şeydir"

Mithat Başoğlu

Mithat Başoğlu_bw2

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu olan Mithat Başoğlu, mezuniyetinden sonra New York Üniversitesi’nde film yönetmenliği eğitimi aldı. Birçok reklam ajansında kreatif direktörlük ve reklam filmi yönetmenliği yaptı.

J.Walter Thompson ve Saatchi & Saatchi’de metin yazarlığı yaptıktan sonra, Publicis Group’ta kreatif grubun başındaydı. McCann Erickson ve Ogilvy & Mather’da kreatif direktörlük yaptı. Daha sonra ise kurucu ortak olarak Leon Creative Advertising Agency ve Tactic Creative Solutions’da yer aldı.

Metin yazarlığı, reklam filmi yönetmenliği, marka yönetimi gibi alanlarda oldukça tecrübeli olan Başoğlu, Ad Age ve New York Festivals’da ödüller kazandı. Cannes, Kristal Elma ve yine New York Festivals’da jüri koltuğuna oturdu.

Şu an iç mimar olarak çalışıp, Amsterdam’da yaşayan Başoğlu, reklamcılık kariyerinde Coca Cola, BP, Gilette, Ford, Unilever, Nestle, Pfizer, Beymen, Turkcell gibi büyük markalarla çalıştı.

“İyi bir ajansın iyi bir ajans olma sebebi zamana, çağa ve teknolojiye ayak uydurmasından ibarettir çünkü yaratıcılık dediğin şey her 10 senede bir değişen bir şeydir. Yani ben 30. senemi dolduruyorum; başladığım günkü yaratıcılıkla bugünkü yaratıcılık arasında dağlar kadar fark var.”


Mithat Başoğlu ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR