Reklamın iyisi, reklam gibi algılanmayandır.

Çağlar Gözüaçık

Çağlar Gözüaçık - 2

İletişim Sanatları okudu. Otomobil reklamcılığı üzerine yüksek lisans yaptı. IAA, Uluslararası Reklamcılık Diploması aldı.

BBDO, Ogilvy, McCann gibi networklerde Reklam Yazarı ve Group Kreatif Direktör olarak çalıştı. Reklamcılık yarışmalarında ekibiyle birlikte 300’ün üzerinde ödül kazandı.

Üniversitelerde Reklam Yaratım Süreci, Sanat ve Reklam İlişkisi, Sağlık İletişimi, Yaratıcı Mecra Kullanımı, Yeni Medya, Metaverse, Yaratıcı Düşünce Süreci ve İnovasyon üzerine eğitimler verdi.

Dergilerde makaleler yazdı, köşe yazarlığı yaptı, Konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı.

Kısa film, fotoğraf ve reklamcılık yarışmalarında jüri üyeliği ve jüri başkanlığı görevlerinde bulundu.

Çağlar Gözüaçık, Türkiye’nin en çok ödülü ajanslarından Tazefikir Group’a bağlı yaratıcı ajans Tazefikir’in, Pazarlama Teknolojileri Ajansı Teknofikir’in, Sağlıklı Yaşam Uzmanları Ajansı Healthnet’in, Tam Hizmet TikTok Ajansı Creatik’in, Türkiye’nin öncü metaverse ajansı Tazefikir Metaverse’ün yer aldığı Tazefikir Group’un Kurucusu ve Yaratıcı Başkanıdır. 

Sağlık İletişimi alanında ekibiyle birlikte yenilikçi ve toplumsal fayda sağlayan yüzlerce kampanya ve projeye imza atmıştır.
Türkiye’nin En Kapsamlı Sağlık ve Sağlık Teknolojileri Konferansı Future Healthcare İstanbul’un Kurucu Yöneticisidir.

İki dönemdir Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanlığını yürütmektedir. Başkanlığı sırasında Türkiye’deki reklam sektörünün, sektörel mirasının oluşması, genç nesillerin bilgi, deneyim ve güzel anılardan ilham alması, önceki dönem reklam insanlarının unutulmaması için RYD Ekran ve Reklaminsan.com projelerini hayata geçirmiştir.

Bu bakış açısıyla aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak dersler vermektedir.

Çağlar Gözüaçık aynı zamanda, melek yatırımcı ve girişimcidir. Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanı ve Yapay Zeka ve Teknoloji Derneği Genel Sekreteri, YEKON Yaratıcı Endüstriler Konseyi Genel Sekreteridir.


Çağlar Gözüaçık ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR