"İnadına yaratıcılık, inadına fikir demek"

Kerem Özkut

Kerem Özkut

Kerem Özkut, İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra RPM Radar ve Medina Tugul DDB’de yazar ve yaratıcı grup başkanı olarak olarak çalıştı. Bu görevlerinin ardından Concept bünyesinde kreatif direktör olarak yer almaya başladı ve şu an yönetici kreatif direktör olarak görevine devam etmekte.

Türkiye pazarındaki yerel ve uluslararası birçok marka ile çalışan Özkut, yaratıcılık yarışmalarını önemsediğini ve müşterilerinin de işlerine yarayan, ticari başarı amacıyla yapılmış işlerin ödüllendirilmesini önemli gördüğünü ve bunun hem ajans içinde hem ajans dışında çıtayı yükseltmek adına çok yararı olduğunu ifade etmektedir.

Cannes, Kristal Elma gibi yarışmalarda jüri üyeliği yapan Özkut, Cannes, Epica, Golden Drum, Eurobest gibi yarışmalarda ödüller aldı. Kariyeri boyunca Digitürk, Şekerbank, Jeep, Fiat gibi markalarla çalışırken Doğayı Koruma Vakfı, Uluslararası Af Örgütü ile de işler yaparak farkındalık yaratmaya çalıştı.

“İnsanlarla ilgili, insanlarla konuşan bir iş yaptığımız için etrafımızda olup biten her şey bizim iş yapışımızı da etkiliyor. Aylarca çalıştığınız bir kampanyanın seyrini artık sadece bir focus grup değil, 9 yaşındaki bir çocuğun tweet’i de etkiliyor. Burada seçilebilecek iki yol var gibi; ya bugünün dünyası bu deyip, yaratıcılık dediğiniz şey de ne ki aslında kafasına girip, fikir bulma sürecini, fikir bulanları, hatta fikrin kendisini değersizleştirmek, ucuzlaştırmak, ya da tam tersine, asıl bu zamanda inadına yaratıcılık, inadına fikir demek… Bana ikinci yol daha dikenli olsa da, daha doğru geliyor.”


Kerem Özkut ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR