"İnsanlar iyi bir şey görünce anlıyor, o markaya sempati duyuyorlar"

Ali Musa Paça

Ali Musa Paça

Punch BBDO’nun CCO’su Ali Musa Paça kariyerine Rabarba ile başladı.


2013 yılında Punch’ı kurdu, 2019 yılında Punch ve BBDO’nun birleşmesiyle beraber bu yapı içerisinde CCO’luk görevini üstlendi. Kurduğu ajans yaklaşık 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyük bir yaratıcı network ile birleşen Ali Musa Paça, yaratıcı yönetmenlik, dijital pazarlama ve yaratıcı strateji konularında oldukça yetkin bir isim.

Kendini ajans dışında müzik stüdyolarında rahatlatan usta isim kariyeri boyunca ekipleriyle beraber, Golden Drum, Eurobest, Epica, MIXX Awards Europe, Kristal Elma, Felis, Clio gibi yerel ve uluslararası yarışmalarda birçok kez ödüller kazanıp defalarca kez jüri üyelikleri yaptı.

Ali Musa Paça OTT evreni hakkında yapmış olduğu söyleşide BluTV ile olan iş birlikleri ve hedef kitleye ulaşma konusunda şöyle konuşuyor,

“Reklamcılık özelinde birilerinin sürekli çeşitli ortamlarda kafamıza vurduğu şöyle bir durum var; ‘Bunu kimse anlamaz’, ‘Onu yapmayın’, ‘Bu halk bunu nasıl anlasın’… Ben bunu çok aşağılayıcı ve aptalca buluyorum. Bence bunları diyen insanları cebinden çıkaracak bir genç nüfus var hatta kendimi de katayım bu nüfusa, X Kuşağı’nı da dahil edebiliriz. BluTV’nin hedef kitlesi de bu tarz insanlardan oluşuyor. İnsanlar iyi bir şey görünce anlıyor, o markaya sempati duyuyorlar. Bizim BluTV’yle olan yolculuğumuz da tamamen bunun kanıtı zaten.”


Ali Musa Paça ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR