"Her zaman başarılı olamayız ama bu hedef değişmez"

Ergin Binyıldız

Ergin Binyıldız

Ergin Binyıldız, İngiltere’de mühendislik eğitimi aldıktan sonra reklamcılık sektörüne geçmeyi tercih etti. Çok uluslu ajanslardan Saatchi & Saatchi ve Publicis’de yazarlık, Ogilvy’de yardımcı kreatif direktörlük, Grey’de yönetici kreatif direktör olarak görev aldı. Şu an Havas İstanbul’da yönetici kreatif direktör olarak kariyerine devam ediyor.

Yapmış olduğu işler birçok ülkede ödüller kazandı. Cannes, Clio, New York Festival, Eurobest, London International, Epica, Golden Drum, Andy, Cristal, Mobius, Cresta ve One Show gibi birçok organizasyonda ödüller alıp jüri üyeliği yaptı.

Havas’ta yapmış olduğu çevresel farkındalığı artırmaya yönelik “Türkiye’nin Suyu”, “Kuşlar Geri Dönüyor” ve “Su Endeksi” çalışmaları oldukça takdir gördü ve sayısız ödül aldı.

“Ürettiğimiz her işin içinde özgün bir fikir olması için gayret sarf ederiz. Her fikrimizin bir yarışmada boy gösterdiğinde farklılığını hissettirecek kadar özgün olmasını ister, bunu hedef olarak koyarız. Her zaman başarılı olamayız ama bu hedef değişmez. Yaratıcı yarışmalar bir motivasyondur. Sonuçları, reklam veren ve sektör nezdinde bizim kapasitemizin ispatıdır.”


Ergin Binyıldız ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR