"Bir reklamcı ne kadar iyi bir göze sahip olduğunu sadece işiyle gösteremez. İşindeki inceliği, estetiği hayatındaki detaylara da yansıtmalıdır."

Güven Haktanır

Güven Haktanır

1962 yılında İstanbul’da doğdu. 

1985’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden dereceyle mezun oldu ve aynı yıl McCann İstanbul’da reklamcılık kariyerine başladı.

1999’da TBWA İstanbul’da group head olarak çalışmaya başladı ve kısa süre sonra kreatif direktörlüğe yükseldi.

2007’de Leo Burnett’te kreatif direktörlük yapmaya başladı. Max Factor için hazırladıkları False Lash Effect Mascara Reklamı 2009 Kristal Elma Ödülleri’nde büyük ödüle layık görüldü. 

2013’te yine Leo Burnett’te hayata geçirdikleri İstanbul Oyuncak Müzesi kampanyası Kırmızı Ödülleri’nde büyük ödül kazandı.

Aynı yıl Happy People Project’e geçti ve kreatif direktörlük görevini üstlendi. 

2016’da Tazefikir’de başladığı kreatif direktörlük görevini halen sürdürmektedir.

2018’de RYD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.

Kariyeri süresince Fiat, Nissan, Chevrolet, Jeep, Ford Trucks, Turkcell, Turkcell Superlig, GençTurkcell, Ziraat Bankası, Koçbank, Halkbank, Paraf, Michelin, Pirelli, Petrol Ofisi, Ülker, Şölen, McDonald's, Trakya Birlik, Kanal D, FOX TV, İpekyol, Trendyol, LC Waikiki, P&G, Orkid, Alo, Blendax, Max Factor, Canped, İntel, Samsung, Beko, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta, Dünyagöz, Oyuncak Müzesi, Sabancı Kordsa, TAI, İncek Loft, Ormanada, Alarko, Bes gibi finanstan sigortacılığa, otomotivden modaya, hızlı tüketim ürünlerinden teknolojiye kadar Türkiye ve dünya çapındaki markalarına hizmet verdi.

Cannes Lions, Eurobest, New York Festivals, Epica, Golden Drum, Andy Awards, Kristal Elma, Kırmızı, Felis gibi önemli yarışmalarda 100’ü aşkın ödül kazandı ve jüri üyeliklerinde bulundu. 

Moda, saatler ve arabalar özel hobilerindendir.


Güven Haktanır ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR