Kurtcebe Turgul

Kurtcebe Turgul

Kurtcebe Turgul_2

Kurtcebe Turgul, 1970 yılında İstanbul'da dünyaya geldi.

Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okudu. Evli ve bir kız çocuk babası olan Turgul, reklamın yanı sıra müzikal, dizi, kısa film ve dergi yazarlığı da yaptı. Reklamcılığa 90’lı yıllarda başladı. Piramit, Lowe Adam, Ultra ve RPM Radar’da çalıştı. Sonrasında başlayan Medina Turgul DDB kariyerini ise halen yönetici kreatif direktör olarak sürdürmektedir.

Kariyeri boyunca yurt içinde ve yurt dışında, Cannes, Clio, New York Festivals, London International Awards, Epica, Eurobest, Golden Drum, Kristal Elma, Felis gibi yarışmalarda yüzlerce ödül kazanan Kurtçebe Turgul, ulusal ve uluslararası yarışmalarda da sayısız kez jüri koltuğuna oturdu. Çalışmaları defalarca Lürzer’s Archive gibi en saygın yayınlarda yer aldı.

Sinema ve televizyonda da önemli işlere emek verdi. Eşkıya ve Av Mevsimi filmlerinde oyuncu olarak yer aldı. İkinci Bahar dizisinin ise senaristliğini üstlendi. Mucizeler Komedisi isimli müzikalin de yazarlığını yaptı.

Kurtcebe Turgul 2015’te radyo tiyatrosu olarak yayınlanan eseri “Bence Katil Öldürdü”yü 2019 yılında kitap olarak yayınladı. Absürt komedi şeklinde yazılan kitap, bülteninde şöyle anlatılıyor, “Paris’in müstesna bir semtinde, ünlü bir iş adamının cesedinin etrafında, kıymeti kendinden menkul bir dedektif, Çorum yöresi türküleri eşliğinde bir aşk, ünlü Türk casuslarının tam listesi, ev yoğurdu tarifi ve dahası… Tuhaf karakterler, lüzumsuz bilgiler, ilginç çizimler ve akla hayale sığmayan sürprizlerle dolu bir dedektif romanı.”


Kurtcebe Turgul ile ilgili bir anınızı yazmak için lütfen giriş yapın.

DİĞER YAZILAR